Fotolia 52157240 Subscription Monthly M

Napisała do nas Mama realizująca terapię Aktywnego Treningu Słuchowego ze swoim dziesięcioletnim synkiem, dzieląc się swoimi refleksjami na temat trudnych wyrazów/zdań, trudnych tekstów opowiadań zastosowanych w naszym treningu słuchowym. Uważamy, że opisany w liście temat będzie ciekawy również dla innych rodziców, postanowiliśmy więc za zgodą autorki opublikować go, dołączając nasze odpowiedzi.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
julka

Trening Neuroflow zdobywa coraz szersze uznanie wśród rodziców i, co najważniejsze, dzieci z centralnymi zaburzeniami słuchu. Jesteśmy w stałym kontakcie z terapeutami stosującymi metodę Neuroflow by móc ulepszać i dostosowywać program do potrzeb najmłodszych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
kłopoty ze słyszeniem

Jedno na pięcioro polskich dzieci w wieku 7-12 lat ma problemy ze słyszeniem. Jest to jeden z wyników badań przeprowadzonych przez lekarzy z warszawskiego Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Dzieci tracą słuch i zdolności przetwarzania słuchowego między innymi z powodu nadmiernego i długotrwałego hałasu, wielości zewnętrznych bodźców dźwiękowych. Sprawdźcie dlaczego.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Otalaryngolodzy24 Neuroflow

Poradnia OTALARYNGOLODZY.24 w Warszawie prowadzi z sukcesami treningi Neuroflow ATS, pracując nad zaburzeniami przetwarzania słuchowego u dzieci. Pani Aneta Sączek - certyfikowany specjalista metody Neuroflow - odnosi kolejne sukcesy i obserwuje postępy swoich małych pacjentów. Oto opinia mamy jednego z pacjentów, który stosuje terapię Neuroflow. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
trudności w uczeniu się trening słuchowy Neuroflow

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, mają większe trudności z rozumieniem mowy w szumie, niż młodzież i osoby dorosłe. Badania wskazują, że w porównaniu z osobami dorosłymi, dzieci gorzej słyszą poszczególne słowa i zdania w hałasie. Wielość bodźców słuchowych w szkole, hałas panujący w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych, u młodszych dzieci powoduje znacznie większe trudności ze skupieniem uwagi, niż u dzieci starszych. Czy jest na to rada i co pokazują badania?

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
początek roku szkolnego

Początek roku szkolnego to dla wielu rodziców i dzieci duże wydarzenie. Warto ustalić pewne zasady które będą obowiązywały w trakcie roku szkolnego i wspierać dziecko w jego rozwoju. Oto kilka tipów dla zapracowanych rodziców.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
złe baśnie

Baśnie od wieków towarzyszyły nam w okresie dzieciństwa. Nazwano je “mądrością narodów”, gdyż niosą przemyślenia wielu pokoleń i uczą dziecko najważniejszych prawd życia. Wielu rodziców obawia się jednak, że straszne czy okrutne niekiedy historie, stanowiące treść bajek, są dla dzieci zbyt brutalne. Czy obawy rodziców są słuszne?

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
zabawy z dzieckiem Neuroflow

Nie wiesz w jaki sposób stymulować prawidłowy rozwój słuchowy Twojego dziecka? Mamy dla Ciebie specjalny zestaw ćwiczeń i zabaw, które wspomogą uwagę słuchową Twojego dziecka, a przy tym sprawią, że obydwoje będziecie się doskonale bawić. Sprawdź jakie to proste!

Napisz komentarz (1 Komentarz)

Jeżeli Twoje dziecko ma problemy z nauką, szybko się męczy, trudno jest mu się zorganizować i zabrać do lekcji – spróbuj tych sposobów! Wcześniej jednak sprawdź czy przypadkiem nie występują u dziecka Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego. Zaburzenia te najczęściej ujawniają się u dzieci w okresie przedszkolnym lub w pierwszych klasach szkoły podstawowej, kiedy to gwałtownie rosną wymagania stawiane zmysłowi słuchu.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
czas z dzieckiem

W wielu rodzinach scenariusz typowego dnia wygląda podobnie: poranny bieg z przeszkodami, aby tylko zdążyć przed dzwonkiem, potem droga do pracy w korkach, następnie kilka godzin stresu, napięcia i wreszcie powrót do domu – a tam… „drugi etat”. Życie w ciągłym pośpiechu i chęć pogodzenia wszystkiego nie sprzyjają budowaniu rodzinnych więzi i zacieśnianiu relacji z dziećmi. Na szczęście możesz to zmienić!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)